Gå til hovedindhold

Doctor's Best - Digestive Enzymes - 90 vcaps

Sammenlign priser

Priser opdateres dagligt

På lager (3)

Tidligere tilbud (1)

Eco Supplements DK

4,1(106) på Trustpilot
Digestive Enzymer - 90 vcaps
353,73 kr

Udgået · Sidst set 2. okt. 2026

Produktinformation

Specifikationer

Titel
Doctor's Best - Digestive Enzymes - 90 vcaps
Mærke
Doctor's Best
EAN
0753950000476
Størrelse
90 kapsler
Producent
Doctor's Best

Beskrivelse

Fra forhandleren Eco Supplements DK:

Om Doctor's Best – Digestive Enzymes – 90 vcaps Doctor's Best Digestive Enzymes er en omfattende enzymformel med bredt virkningsspektrum, der indeholder en 450 mg Digestive Enzyme Blend fordelt på 16 forskellige enzymstammer samt en yderligere probiotisk stamme — alt i en enkelt vegetarisk kapsel. Formlen kombinerer amylaser, proteaser, lipaser, cellulaser og mange flere enzymer. Hver kapsel indeholder desuden 1 milliard CFU af Bacillus subtilis, en sporedannende probiotisk stamme. Formlen indeholder desuden specialenzymer som Dipeptidyl-Peptidase IV (DPP-IV), Alpha-Galactosidase, Lactase og Phytase, alt kombineret i én bekvem dosis. Doctor's Best Digestive Enzymes er formuleret uden gluten og fri for GMO-ingredienser, er velegnet til vegetarer og fremstilles med et kapselskal af hypromellose (plantebaseret). Næringsindhold NæringsstofPer dosis (1 vegetarisk kapsel) Digestive Enzyme Blend450 mg* – Amylase Blend (2 stammer)20.000 DU* – Protease SP Plus Blend (4 stammer)95.000 HUT* – Glucoamylase50 AGU* – Dipeptidyl-Peptidase IV250 DPP-IV* – Beta-Glucanase65 BGU* – Cellulase3.250 CU* – Alpha-Galactosidase500 GalU* – Bromelain50 GDU* – Lipase3.000 FIP* – Lactase1.000 ALU* – Papain500.000 FCC PU* – Xylanase650 XU* – Phytase10 FTU* – Invertase100 INVU* – Hemicellulase750 HCU* – Bacillus subtilis1 Billion CFU* * Ingen fastsat daglig referenceværdi. Ingredienser Digestive Enzyme Blend (450 mg): Amylase Blend (2 stammer) 20.000 DU, Protease SP Plus Blend (4 stammer) 95.000 HUT, Glucoamylase 50 AGU, Dipeptidyl-Peptidase IV 250 DPP-IV, Beta-Glucanase 65 BGU, Cellulase 3.250 CU, Alpha-Galactosidase 500 GalU, Bromelain 50 GDU, Lipase 3.000 FIP, Lactase 1.000 ALU, Papain 500.000 FCC PU, Xylanase 650 XU, Phytase 10 FTU, Invertase 100 INVU, Hemicellulase 750 HCU, Bacillus subtilis 1 milliard CFU. Andre ingredienser: Hypromellose (vegetarisk kapsel), mikrokrystallinsk cellulose. Kapselskal: Hypromellose (vegetarisk kapsel) Anvendelse og dosering Tag 1 kapsel til hvert måltid, eller som anbefalet af en ernæringskyndig læge. Advarsler Opbevares på et køligt, tørt sted. Allergenoplysninger Der er ikke angivet allergeninformation på etiketten. Dette produkt er Non-GMO og glutenfrit. Opbevaring Opbevares på et køligt, tørt sted. Kostoplysninger Vegetarisk Glutenfri

Prisanalyse

Doctor's Best - Digestive Enzymes - 90 vcaps er på lager hos 3 af de forhandlere, vi følger. Vitamio har den laveste varepris på 349 kr.

Den næste forhandler med varen på lager er 9,44 kr. dyrere før fragt. Fragt og levering kan derfor have betydning for dit valg. Varepriserne hos forhandlere med varen på lager ligger mellem 349 kr. og 361,88 kr..

Hvordan ligger prisen?

Den laveste prisobservation i de seneste 90 dage er 339 kr., registreret . Den aktuelle pris på lager er 10 kr. højere. En tidligere pris er ikke en garanti for, at varen kan købes til samme pris igen.

Lagerstatus og tidligere tilbud

Vi har desuden ét tidligere tilbud, som ikke længere er aktivt. Det senest registrerede var 353,73 kr. hos Eco Supplements DK den . Tidligere tilbud indgår ikke i den aktuelle prissammenligning.

Laveste pris på lager
349 kr.
Vitamio
Forskel til næste forhandler
9,44 kr.
Muscle Supplements DK
Forhandlere med varen på lager
3

Sammenligningen omfatter de forhandlere, vi følger. Varepriserne er uden fragt. Lagerstatus bygger på forhandlernes oplysninger.

Sådan vurderer vi prisen

Vi sammenligner den laveste varepris fra hver forhandler med bekræftet lagerstatus og butikslink. Ukendt lagerstatus, udsolgte varer og tidligere tilbud holdes udenfor. Historiske sammenligninger bruger daterede prisobservationer fra de seneste 90 dage. Observationerne dokumenterer ikke daglig lagerstatus eller alle priser i perioden. Vi forudsiger ikke kommende prisfald.

Prisudvikling

Registrerede lavestepriser på Doctor's Best - Digestive Enzymes - 90 vcaps, uden fragt. Ved flere observationer samme dag viser vi dagens laveste registrerede pris.

Valgt periode: 90 dage. 8 dage med registrerede prisobservationer.

Laveste observation i perioden
339 kr.
Senest registrerede pris
349 kr.
5. oktober 2026
Ændring fra periodens start
+16,22 kr. (4,9 %)

Den laveste prisobservation i den valgte periode var 339 kr. den hos vitamio.eu.

Ved periodens start var den senest kendte observation 332,78 kr. fra . Den bruges som udgangspunkt for grafen og ændringen, men er ikke en ny observation i perioden.

Se registrerede dagspriser (8)
Registrerede dagsminimummer for Doctor's Best - Digestive Enzymes - 90 vcaps · 90 dage. Dage uden nye observationer er ikke tilføjet. Forhandleren er knyttet til dagens valgte prisobservation.
Dato / forhandlerLaveste registrerede pris
vitamio.eu349 kr.
vitamio.eu339 kr.
ecosupplements.dk353,73 kr.
musclesupplements.dk358,44 kr.
ecosupplements.dk353,73 kr.
musclesupplements.dk383,04 kr.
musclesupplements.dk408,69 kr.
vikingsupplements.dk352,75 kr.
Se hele den registrerede historik (10 dage)
Alle registrerede dagsminimummer for Doctor's Best - Digestive Enzymes - 90 vcaps, uafhængigt af den valgte grafperiode. Priser uden fragt; datoer i dansk tid.
Dato / forhandlerPris
vitamio.eu349 kr.
vitamio.eu339 kr.
ecosupplements.dk353,73 kr.
musclesupplements.dk358,44 kr.
ecosupplements.dk353,73 kr.
musclesupplements.dk383,04 kr.
musclesupplements.dk408,69 kr.
vikingsupplements.dk352,75 kr.
vikingsupplements.dk332,78 kr.
musclesupplements.dk408,69 kr.
Om prishistorikken

Dagen følger dansk tid. Vi bevarer den laveste registrerede pris fra hver dag og den tilhørende forhandler. Ved samme pris bruger vi den seneste observation. Intradagstigninger vises derfor ikke. Historikken omfatter registrerede lavestepriser, ikke hver forhandlers fulde prishistorik. Lagerstatus på observationstidspunktet er ikke dokumenteret her. En dagsdato uden observation er ikke det samme som en uændret eller tilgængelig pris. Den aktuelle pris på lager vises separat og ændrer ikke historikken.

Butikkernes prishistorik indlæses, når du nærmer dig grafen.

Prisagent

Få besked, når prisen på Doctor's Best - Digestive Enzymes - 90 vcaps falder

Vælg en ønskepris, så giver vi dig besked på e-mail, når Doctor's Best - Digestive Enzymes - 90 vcaps kan købes til den pris eller mindre hos en af de forhandlere, vi følger.

Lige nu er den laveste pris 349 kr hos Vitamio, og 3 forhandlere har varen på lager. Vi forudsiger ikke prisfald, men med en prisagent behøver du ikke selv holde øje med prisen.

  • · Gratis og uden konto
  • · Priserne opdateres dagligt fra de forhandlere, vi følger
  • · Én e-mail, når prisen er nået – ingen nyhedsbreve
Giv mig besked, når prisen er

Gratis og uden konto. Vi bruger kun din e-mail til denne prisagent og deler den ikke med andre. Privatlivspolitik

Vi opdaterer priser og lagerstatus dagligt fra de forhandlere, vi følger.