Gå til hovedindhold
Gulerods frø "Chantenay"

Horti Tops Gulerods frø "Chantenay"

Horti TopsFrøEAN: 8711117295105
12,61 kr
1 forhandler
· Ny vare

Billigste pris lige nu: 12 kr hos Haveglad.dk. Historisk lavpris: 10 kr (marts 2026).

Se pris på Horti Tops Gulerods frø "Chantenay"

1 tilbud fra dansk forhandler. Pris lige nu: 12.61 kr.
Haveglad.dk logo
Haveglad.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,3
På lagerNy vareLevering: 1-2 hverdage
12,61 kr
Gulerods frø "Chantenay" billede

Gulerods frø "Chantenay"

Gulerod frø Chantenay producerer ikke ligeså store gulerødder, som mange andre sorter, men den er sprød og har en dejlig sød smag. Sorten er lækker at spise som snack, men er også god i sammenspil i salater. Kan også koges, steges bages eller grilles. Det

EAN: 8711117295105Varenr.: TP12951Levering: 1-2 hverdage

Priser opdateret

Prisoversigt

Tilbuddet på Horti Tops Gulerods frø "Chantenay" lige nu. Tabellen viser pris, rabat og forventet leveringstid.

Prisoversigt — tilbuddet på Horti Tops Gulerods frø "Chantenay". Tabellen viser pris, rabat og forventet leveringstid.
#ForhandlerPrisLagerLeveringHandling
1Haveglad.dk12,61 krPå lager1-2 hverdageKøb

Om produktet

Pris og forhandlere lige nu

Produktet sælges lige nu af 1 dansk forhandler, Haveglad.dk, til 12 kr. Forhandleren har Trustpilot-score 4,3. Den laveste pris, PriceTracker har målt, er 10 kr. Produktet hører til kategorien Frø.

Beskrivelse

Fra forhandleren Haveglad.dk:
Gulerod frø Chantenay producerer ikke ligeså store gulerødder, som mange andre sorter, men den er sprød og har en dejlig sød smag. Sorten er lækker at spise som snack, men er også god i sammenspil i salater. Kan også koges, steges bages eller grilles. Det

Prisudvikling og prishistorik

Laveste
10 kr
Normalpris
13 kr
Lige nu
12,61 kr

PriceTracker har fulgt prisen på Horti Tops Gulerods frø "Chantenay" i 159 dage. Laveste pris i perioden er 10 kr (registreret d. 25. marts 2026), højeste er 12,61 kr og normalprisen (den tidsvægtede gennemsnitspris) er 13 kr.

Den nuværende pris på 12,61 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 2 prisændringer for Gulerods frø "Chantenay". Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 2 prisændringer for Gulerods frø "Chantenay" de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. mar.12,61 kr2,61 kr (26%)
25. mar.10 kr

Spar mere

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Se vores guides: pristjek på tværs af butikker, rabatkoder og cashback, prismatch og prisgaranti og automatisk prisovervågning med OpenClaw.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret