Gå til hovedindhold
John guest JG vinkelforbinder 15mm-1/2" hun

John guest JG vinkelforbinder 15mm-1/2" hun

John GuestSanitetEAN: 7332467244899
19 % over normalprisen

Billigste pris lige nu: 169 kr hos Watski DK. Historisk lavpris: 115 kr (marts 2026).

Se pris på John guest JG vinkelforbinder 15mm-1/2" hun

1 tilbud fra dansk forhandler. Pris lige nu: 169 kr.
Watski DK logo
Watski DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
På lagerNy vare
-6%169 kr
Før 180 kr
John guest JG vinkelforbinder 15mm-1/2" hun billede

John guest JG vinkelforbinder 15mm-1/2" hun

90° vinklet 15 mm kobling med twist og lås til John Guest quick connect-system til 1/2? BSP-gevind. Velegnet til tilslutning af en hane eller anden enhed med BSP-gevind. Leveres enkeltvis Maks. tryk er 10 bar ved 20° og 7 bar ved 65°. Egnet til John Guest 15 mm slange (udvendig dimension) Designet til flow op til ca. 16 liter/min. (Til højere flow fås 22 mm systemer)

EAN: 7332467244899Varenr.: 134401

Priser opdateret

Prisoversigt

Tilbuddet på John guest JG vinkelforbinder 15mm-1/2" hun lige nu. Tabellen viser pris, rabat og forventet leveringstid.

Prisoversigt — tilbuddet på John guest JG vinkelforbinder 15mm-1/2" hun. Tabellen viser pris, rabat og forventet leveringstid.
#ForhandlerPrisLagerLeveringHandling
1Watski DK169 krPå lagerKøb

Om produktet

Pris og forhandlere lige nu

Produktet sælges lige nu af 1 dansk forhandler, Watski DK, til 169 kr. Forhandleren har Trustpilot-score 4,3. Den laveste pris, PriceTracker har målt, er 115 kr. Produktet hører til kategorien Sanitet.

Er prisen god lige nu?

Den nuværende pris på 169 kr er 19 % over normalprisen (142 kr). Laveste målte pris er 115 kr. Sæt en prisalarm, så får du besked, hvis prisen falder igen. Se hele prisudviklingen.

Opret en prisagent og få besked ved prisfald

Beskrivelse

Fra forhandleren Watski DK:
90° vinklet 15 mm kobling med twist og lås til John Guest quick connect-system til 1/2? BSP-gevind. Velegnet til tilslutning af en hane eller anden enhed med BSP-gevind. Leveres enkeltvis Maks. tryk er 10 bar ved 20° og 7 bar ved 65°. Egnet til John Guest 15 mm slange (udvendig dimension) Designet til flow op til ca. 16 liter/min. (Til højere flow fås 22 mm systemer)

Specifikationer

Producent
John Guest
Artikelnummer (MPN)
PEMBTC1514

Prisudvikling og prishistorik

Laveste
115 kr
Normalpris
142 kr
Lige nu
169 kr

PriceTracker har fulgt prisen på John guest JG vinkelforbinder 15mm-1/2" hun i 163 dage. Laveste pris i perioden er 115 kr (registreret d. 20. marts 2026), højeste er 180 kr og normalprisen (den tidsvægtede gennemsnitspris) er 142 kr.

Den nuværende pris på 169 kr er 19% over normalprisen. Der er registreret 1 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 4 prisændringer for John guest JG vinkelforbinder 15mm-1/2" hun. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 4 prisændringer for John guest JG vinkelforbinder 15mm-1/2" hun de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
13. jun.169 kr11 kr (6%)
10. jun.180 kr61 kr (51%)
2. jun.119 kr4 kr (3%)
20. mar.115 kr

Spar mere

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Se vores guides: pristjek på tværs af butikker, rabatkoder og cashback, prismatch og prisgaranti og automatisk prisovervågning med OpenClaw.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret