Gå til hovedindhold
Black Eyewear Rectangular Bio-acetate | DW

Black Eyewear Rectangular Bio-acetate | DW

SolbrillerEAN: 7315030048902
89 kr
1 forhandler
· Ny vare

Billigste pris lige nu: 89 kr hos Daniel Wellington DK.

Se pris på Black Eyewear Rectangular Bio-acetate | DW

1 tilbud fra dansk forhandler. Pris lige nu: 89 kr.
Daniel Wellington DK logo
Daniel Wellington DK
Ikke på lagerNy vare
89 kr
Black Eyewear Rectangular Bio-acetate | DW billede

Black Eyewear Rectangular Bio-acetate | DW

The Rectangular sunglasses sure know how to make an entrance. Crafted from bio-acetate, they feature black frames and lenses. The Rectangular comes with lenses that protect your eyes from UVA & UVB rays. These black, oversized sunglasses are a new addition to our bio-acetate collection and have all the makings to become iconic. We use Bio-acetate in our eyewear because it has a lower environmental impact and is a more sustainable option than conventional grades. Comes with branded eyewear case and cleaning cloth.

EAN: 7315030048902Varenr.: DW01100043

Priser opdateret

Prisoversigt

Tilbuddet på Black Eyewear Rectangular Bio-acetate | DW lige nu. Tabellen viser pris, rabat og forventet leveringstid.

Prisoversigt — tilbuddet på Black Eyewear Rectangular Bio-acetate | DW. Tabellen viser pris, rabat og forventet leveringstid.
#ForhandlerPrisLagerLeveringHandling
1Daniel Wellington DK89 krIkke på lagerKøb

Om produktet

Pris og forhandlere lige nu

Produktet sælges lige nu af 1 dansk forhandler, Daniel Wellington DK, til 89 kr. Produktet hører til kategorien Solbriller.

Beskrivelse

Fra forhandleren Daniel Wellington DK:
The Rectangular sunglasses sure know how to make an entrance. Crafted from bio-acetate, they feature black frames and lenses. The Rectangular comes with lenses that protect your eyes from UVA & UVB rays. These black, oversized sunglasses are a new addition to our bio-acetate collection and have all the makings to become iconic. We use Bio-acetate in our eyewear because it has a lower environmental impact and is a more sustainable option than conventional grades. Comes with branded eyewear case and cleaning cloth.

Specifikationer

Producent
Daniel Wellington
Materiale
Low weight Bio-acetate
Artikelnummer (MPN)
DW01100043

Prisudvikling og prishistorik

PriceTracker har fulgt prisen på Black Eyewear Rectangular Bio-acetate | DW i 175 dage. Den nuværende pris er 89 kr.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 1 prisændring for Black Eyewear Rectangular Bio-acetate | DW. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 1 prisændringer for Black Eyewear Rectangular Bio-acetate | DW de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. mar.89 kr

Spar mere

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Se vores guides: pristjek på tværs af butikker, rabatkoder og cashback, prismatch og prisgaranti og automatisk prisovervågning med OpenClaw.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret