Gå til hovedindhold
Shelly Strømfordeler 4 Gen4 - Hvid

Shelly Strømfordeler 4 Gen4 - Hvid

499 kr
1 forhandler
· Ny vare

Billigste pris lige nu: 499 kr hos Av-Cables DK.

Se pris på Shelly Strømfordeler 4 Gen4 - Hvid

1 tilbud fra dansk forhandler. Pris lige nu: 499 kr.
Av-Cables DK logo
Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
På lagerNy vare
499 kr
Shelly Strømfordeler 4 Gen4 - Hvid billede

Shelly Strømfordeler 4 Gen4 - Hvid

Shelly Strømfordeler 4 Gen4 giver fuld kontrol over strøm og energiovervågning i dit smart home. Dette smarte strømafbrydersæt er velegnet til smart home, energiovervågning og automatisering, hvor du gerne vil samle flere enheder ét sted og stadig styre dem præcist. Strømfordeleren har 4 udtag, som kan styres via dine smart home-løsninger. De 4 udtag kan styres individuelt, så du for eksempel kan tænde og slukke lys, opladere og andet udstyr hver for sig i stedet for alt på én gang. Fire udtag med individuel styring og energimåling Med 4 udtag har du plads til flere enheder samme sted uden at miste overblikket. Hvert udtag kan tændes og slukkes separat, hvilket gør det nemt at tilpasse, hvad der skal være aktivt hvornår. Indbygget energimåling pr. udtag giver dig overblik over, hvor meget strøm hver tilsluttet enhed bruger. Det gør det lettere at finde strømslugere og arbejde målrettet med energibesparelse via automatisering. Klar til moderne smart home-økosystemer Tilslutning via WiFi, Bluetooth, Zigbee og Matter gør, at strømfordeleren kan indgå i forskellige smart home-opsætninger. Du låser dig ikke til én enkelt trådløs standard, men kan bruge den i det miljø, der passer dig. Kompatibilitet med Apple HomeKit, Google Home, Amazon Alexa og Home Assistant gør det muligt at styre udtagene fra disse platforme. Når alt er sat op, kan du samle styringen med dit øvrige udstyr i samme app eller via stemmestyring. Automatisering og energibesparelse i hverdagen Indbygget understøttelse af skemaer og scripts giver dig mulighed for at lave automatiseringer, der passer til din hverdag – for eksempel tidsplaner for, hvornår bestemte udtag skal være tændt eller slukket. Kombinationen af automatisering og detaljeret energimåling gør strømfordeleren velegnet til energiovervågning. Når du følger forbruget pr. udtag, bliver det nemmere at justere og på sigt reducere dit samlede strømforbrug. I pakken: Shelly Strømfordeler 4 Gen4 - hvid.

EAN: 7309860522770Varenr.: 52277

Priser opdateret

Prisoversigt

Tilbuddet på Shelly Strømfordeler 4 Gen4 - Hvid lige nu. Tabellen viser pris, rabat og forventet leveringstid.

Prisoversigt — tilbuddet på Shelly Strømfordeler 4 Gen4 - Hvid. Tabellen viser pris, rabat og forventet leveringstid.
#ForhandlerPrisLagerLeveringHandling
1Av-Cables DK499 krPå lagerKøb

Om produktet

Pris og forhandlere lige nu

Produktet sælges lige nu af 1 dansk forhandler, Av-Cables DK, til 499 kr. Forhandleren har Trustpilot-score 4,7 og E-mærket webshop.

Beskrivelse

Fra forhandleren Av-Cables DK:
Shelly Strømfordeler 4 Gen4 giver fuld kontrol over strøm og energiovervågning i dit smart home. Dette smarte strømafbrydersæt er velegnet til smart home, energiovervågning og automatisering, hvor du gerne vil samle flere enheder ét sted og stadig styre dem præcist. Strømfordeleren har 4 udtag, som kan styres via dine smart home-løsninger. De 4 udtag kan styres individuelt, så du for eksempel kan tænde og slukke lys, opladere og andet udstyr hver for sig i stedet for alt på én gang. Fire udtag med individuel styring og energimåling Med 4 udtag har du plads til flere enheder samme sted uden at miste overblikket. Hvert udtag kan tændes og slukkes separat, hvilket gør det nemt at tilpasse, hvad der skal være aktivt hvornår. Indbygget energimåling pr. udtag giver dig overblik over, hvor meget strøm hver tilsluttet enhed bruger. Det gør det lettere at finde strømslugere og arbejde målrettet med energibesparelse via automatisering. Klar til moderne smart home-økosystemer Tilslutning via WiFi, Bluetooth, Zigbee og Matter gør, at strømfordeleren kan indgå i forskellige smart home-opsætninger. Du låser dig ikke til én enkelt trådløs standard, men kan bruge den i det miljø, der passer dig. Kompatibilitet med Apple HomeKit, Google Home, Amazon Alexa og Home Assistant gør det muligt at styre udtagene fra disse platforme. Når alt er sat op, kan du samle styringen med dit øvrige udstyr i samme app eller via stemmestyring. Automatisering og energibesparelse i hverdagen Indbygget understøttelse af skemaer og scripts giver dig mulighed for at lave automatiseringer, der passer til din hverdag – for eksempel tidsplaner for, hvornår bestemte udtag skal være tændt eller slukket. Kombinationen af automatisering og detaljeret energimåling gør strømfordeleren velegnet til energiovervågning. Når du følger forbruget pr. udtag, bliver det nemmere at justere og på sigt reducere dit samlede strømforbrug. I pakken: Shelly Strømfordeler 4 Gen4 - hvid.

Specifikationer

Producent
Shelly
Artikelnummer (MPN)
SPSG4-W

Prisudvikling og prishistorik

PriceTracker har fulgt prisen på Shelly Strømfordeler 4 Gen4 - Hvid i 156 dage. Den nuværende pris er 499 kr.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 1 prisændring for Shelly Strømfordeler 4 Gen4 - Hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 1 prisændringer for Shelly Strømfordeler 4 Gen4 - Hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. mar.499 kr

Spar mere

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Se vores guides: pristjek på tværs af butikker, rabatkoder og cashback, prismatch og prisgaranti og automatisk prisovervågning med OpenClaw.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret