Gå til hovedindhold
Swix 5K Jacket Str. L Brun Dame

Swix 5K Jacket Str. L Brun Dame

SwixSportstøjEAN: 7045953299036
Tæt på normalprisen

Billigste pris lige nu: 770 kr hos Løbeshop DK. Historisk lavpris: 685 kr (juli 2026).

Se pris på Swix 5K Jacket Str. L Brun Dame

1 tilbud fra dansk forhandler. Pris lige nu: 770 kr.
Løbeshop DK logo
Løbeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
På lagerNy vare
-23%770 kr
Før 999 kr
Swix 5K Jacket Str. L Brun Dame billede

Swix 5K Jacket Str. L Brun Dame

Swix 5K Jacket er en alsidig løbejakke til daglig træning, hvor komfort, bevægelsesfrihed og let beskyttelse er i fokus. Det lette materiale med stræk i alle retninger følger kroppen naturligt, mens den vandafvisende DWR-behandling hjælper med at holde vind og let regn ude. Pasformen er afslappet og giver god bevægelsesfrihed, samtidig med at elastiske paneler i hætten sikrer en mere stabil og behagelig pasform. Ventilation i ryggen bidrager til øget luftgennemstrømning under høj intensitet, så du bedre kan regulere temperaturen. Jakken er udstyret med en praktisk brystlomme med lynlås til småting, og reflekterende detaljer foran, på ærmer og bagpå øger synligheden i mørke.

EAN: 7045953299036Varenr.: 357071

Priser opdateret

Prisoversigt

Tilbuddet på Swix 5K Jacket Str. L Brun Dame lige nu. Tabellen viser pris, rabat og forventet leveringstid.

Prisoversigt — tilbuddet på Swix 5K Jacket Str. L Brun Dame. Tabellen viser pris, rabat og forventet leveringstid.
#ForhandlerPrisLagerLeveringHandling
1Løbeshop DK770 krPå lagerKøb

Om produktet

Pris og forhandlere lige nu

Produktet sælges lige nu af 1 dansk forhandler, Løbeshop DK, til 770 kr. Forhandleren har Trustpilot-score 4,6 og E-mærket webshop. Den laveste pris, PriceTracker har målt, er 685 kr. Produktet hører til kategorien Sportstøj.

Er prisen god lige nu?

Den nuværende pris på 770 kr ligger tæt på normalprisen (769 kr). Se hele prisudviklingen.

Opret en prisagent og få besked ved prisfald

Beskrivelse

Fra forhandleren Løbeshop DK:
Swix 5K Jacket er en alsidig løbejakke til daglig træning, hvor komfort, bevægelsesfrihed og let beskyttelse er i fokus. Det lette materiale med stræk i alle retninger følger kroppen naturligt, mens den vandafvisende DWR-behandling hjælper med at holde vind og let regn ude. Pasformen er afslappet og giver god bevægelsesfrihed, samtidig med at elastiske paneler i hætten sikrer en mere stabil og behagelig pasform. Ventilation i ryggen bidrager til øget luftgennemstrømning under høj intensitet, så du bedre kan regulere temperaturen. Jakken er udstyret med en praktisk brystlomme med lynlås til småting, og reflekterende detaljer foran, på ærmer og bagpå øger synligheden i mørke.

Specifikationer

Producent
Swix
Materiale
86% Polyester, 14% Elastane
Størrelse
Str. L
Artikelnummer (MPN)
10342-26-02301

Prisudvikling og prishistorik

Laveste
685 kr
Normalpris
769 kr
Lige nu
770 kr

PriceTracker har fulgt prisen på Swix 5K Jacket Str. L Brun Dame i 126 dage. Laveste pris i perioden er 685 kr (registreret d. 28. juli 2026), højeste er 979 kr og normalprisen (den tidsvægtede gennemsnitspris) er 769 kr.

Den nuværende pris på 770 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 12% den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 6 prisændringer for Swix 5K Jacket Str. L Brun Dame. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 6 prisændringer for Swix 5K Jacket Str. L Brun Dame de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. aug.770 kr85 kr (12%)
28. jul.685 kr85 kr (11%)
14. maj770 kr209 kr (21%)
13. maj979 kr209 kr (27%)
23. apr.770 kr13 kr (2%)
21. apr.783 kr

Spar mere

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Se vores guides: pristjek på tværs af butikker, rabatkoder og cashback, prismatch og prisgaranti og automatisk prisovervågning med OpenClaw.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret