Gå til hovedindhold
SOS Fujiyama Pants Str. L Sort Herre

SOS Fujiyama Pants Str. L Sort Herre

SOSSportstøjEAN: 5715863039511
31 % under normalprisen

Billigste pris lige nu: 442 kr hos Løbeshop DK. Prisen er faldet 7 % den seneste måned.

Se pris på SOS Fujiyama Pants Str. L Sort Herre

1 tilbud fra dansk forhandler. Pris lige nu: 442 kr.
Løbeshop DK logo
Løbeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
På lagerNy vare
-37%442 kr
Før 699 kr
SOS Fujiyama Pants Str. L Sort Herre billede

SOS Fujiyama Pants Str. L Sort Herre

SOS Fujiyama Pants er et par lette og funktionelle outdoorbukser med et afslappet udtryk, der gør dem anvendelige til både aktiv fritid og hverdagsbrug. Bukserne er fremstillet i polyamid og elastan, som giver god bevægelsesfrihed og en behagelig pasform under skiftende aktiviteter. Den løse pasform og de cargo-inspirerede detaljer giver et mere casual look, mens de praktiske lommer gør modellen anvendelig på ture og i daglig brug. Sidelommer og lårlommer med lynlåse giver sikker opbevaring af småting, og den elastiske linning med indvendig snøre gør det nemt at tilpasse pasformen. SOS Fujiyama Pants er derfor et godt valg til dig, der ønsker lette bukser med funktionelle detaljer og et alsidigt anvendelsesområde.

EAN: 5715863039511Varenr.: 352163

Priser opdateret

Prisoversigt

Tilbuddet på SOS Fujiyama Pants Str. L Sort Herre lige nu. Tabellen viser pris, rabat og forventet leveringstid.

Prisoversigt — tilbuddet på SOS Fujiyama Pants Str. L Sort Herre. Tabellen viser pris, rabat og forventet leveringstid.
#ForhandlerPrisLagerLeveringHandling
1Løbeshop DK442 krPå lagerKøb

Om produktet

Pris og forhandlere lige nu

Produktet sælges lige nu af 1 dansk forhandler, Løbeshop DK, til 442 kr. Forhandleren har Trustpilot-score 4,6 og E-mærket webshop. Produktet hører til kategorien Sportstøj.

Er prisen god lige nu?

Den nuværende pris på 442 kr er 31 % under normalprisen (636 kr). Det er et godt tilbud sammenlignet med, hvad produktet normalt koster. Se hele prisudviklingen.

Beskrivelse

Fra forhandleren Løbeshop DK:
SOS Fujiyama Pants er et par lette og funktionelle outdoorbukser med et afslappet udtryk, der gør dem anvendelige til både aktiv fritid og hverdagsbrug. Bukserne er fremstillet i polyamid og elastan, som giver god bevægelsesfrihed og en behagelig pasform under skiftende aktiviteter. Den løse pasform og de cargo-inspirerede detaljer giver et mere casual look, mens de praktiske lommer gør modellen anvendelig på ture og i daglig brug. Sidelommer og lårlommer med lynlåse giver sikker opbevaring af småting, og den elastiske linning med indvendig snøre gør det nemt at tilpasse pasformen. SOS Fujiyama Pants er derfor et godt valg til dig, der ønsker lette bukser med funktionelle detaljer og et alsidigt anvendelsesområde.

Specifikationer

Producent
SOS
Materiale
92% Polyamide / 8% Elastane
Størrelse
Str. L
Artikelnummer (MPN)
SOS261101-1001

Prisudvikling og prishistorik

Laveste
420 kr
Normalpris
636 kr
Lige nu
442 kr

PriceTracker har fulgt prisen på SOS Fujiyama Pants Str. L Sort Herre i 138 dage. Laveste pris i perioden er 420 kr (registreret d. 28. juli 2026), højeste er 699 kr og normalprisen (den tidsvægtede gennemsnitspris) er 636 kr.

Den nuværende pris på 442 kr er 31% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 7 prisændringer for SOS Fujiyama Pants Str. L Sort Herre. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 7 prisændringer for SOS Fujiyama Pants Str. L Sort Herre de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. aug.442 kr34 kr (7%)
1. aug.476 kr56 kr (13%)
28. jul.420 kr56 kr (12%)
27. jul.476 kr13 kr (3%)
26. jul.489 kr13 kr (3%)
18. jul.476 kr223 kr (32%)
9. apr.699 kr

Spar mere

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Se vores guides: pristjek på tværs af butikker, rabatkoder og cashback, prismatch og prisgaranti og automatisk prisovervågning med OpenClaw.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret