Gå til hovedindhold

Australian Bodycare Body Wash med B12 - Til daglig fugt og næring — B12 Body Wash - daglig pleje, der renser, fugter og beroliger huden. - 200 ml / 1 stk.

Fra 102,22 krhos 7 butikker

Sammenlign priser

Priser opdateres dagligt

På lager (7)

Fri fragt fra 499 kr.

NiceHair DK

4,6 på Trustpilot
Australian Bodycare B12 Body Wash 200 ml
102,22 kr
−21%129,95 kr
Fri fragt fra 500 kr.

Ren-velvaereshop.dk

4,0 på Trustpilot
Australian Bodycare B12 Body Wash, 200ml.
121,74 kr

Helsegrossisten.dk

E-mærke certificeret4,4 på Trustpilot
Australian Bodycare B12 Body Wash • 200ml.
129,95 kr
3,7 på Trustpilot
B12 Body Wash - 200 ml.
129,95 kr
Fri fragt fra 500 kr.

Made4men Danmark

4,4 på Trustpilot
Australian Bodycare B12 body wash (200 ml)
130,95 kr
−10%144,95 kr
Fri fragt fra 399 kr.

Cocopanda DK

E-mærke certificeret4,7 på Trustpilot
Australian Bodycare B12 Body Wash 200ml
196 kr
Ikke på lager (2)

Bodylux

4,1 på Trustpilot
B12 Body Wash
129,95 kr

Ikke på lager · Levering: 1-3 hverdage

Fri fragt fra 699 kr.

Økologisk-Supermarked

4,5 på Trustpilot
B12 Body Wash - 200 ml - Australian Bodycare
131 kr

Ikke på lager · Levering: Afsendes inden for 1-3 hverdage

Tidligere tilbud (1)

Beautycos DK

4,3 på Trustpilot
Australian Bodycare B12 Body Wash 200 ml
119,95 kr

Udgået · Sidst set 24. sep. 2026

Produktinformation

Specifikationer

Titel
Body Wash med B12 - Til daglig fugt og næring — B12 Body Wash - daglig pleje, der renser, fugter og beroliger huden. - 200 ml / 1 stk.
Mærke
Australian Bodycare
EAN
5709455019760
Kategori
Kropsshampoo
MPN
531199
Størrelse
200.00 ml
Producent
Australian Bodycare
Duft
Frisk
Volume
200 ml
Hudtype
Alle hudtyper
Vegansk
Ja
Testning
Dermatologisk testet
PH-værdi
Hudvenlig pH
Anvendelse
Daglig brug
Konsistens
Shower gel
Hovedingredienser
B12-vitamin, Zinc PCA, Allantoin

Beskrivelse

Fra forhandleren NiceHair DK:

Australian Bodycare B12 Body Wash er en nærende kropssæbe til daglig opfriskning og forkælelse af din hud. Oplever du, at din hud føles tør og livløs efter badet? Eller drømmer du om en kropssæbe, der ikke kun renser, men også tilfører næring og fugt? Denne rensende shower gel hjælper din hud med at blive blødere, mere elastisk og fornyet. Denne body wash er mere end blot en almindelig kropssæbe – den er udviklet til dybdegående rens og pleje af huden. Med den aktive ingrediens B12-vitamin forbedrer den hudens fugtbalance, så den føles glattere og ser mere spændstig ud. Samtidig hjælper B12 også med at styrke hudens naturlige barriere, hvilket gør huden bedre til at bevare sin fugt hele dagen. Produktet er også beriget med Zinc PCA, som holder huden i balance og reducerer produktionen af overskydende olie, så huden føles frisk. Allantoin beroliger huden og reducerer rødme, så den bliver mere jævn og komfortabel, mens fugtgivende betaine og saccharide isomerate binder fugten til huden og modvirker tørhed. Med sin milde og nærende formel kan B12 Body Wash anvendes hver dag uden at udtørre huden. Kropssæben efterlader huden ren, blød og med en forfriskende følelse, som varer længe..*******Fordele:***** - Kropssæbe - Renser uden at udtørre huden - Fugtgivende og nærende - Styrker hudens naturlige barriere - Giver huden et mere spændstigt udseende - Beroligende - Efterlader huden ren, blød og opfrisket - Kan bruges dagligt - Til alle hudtyper - Dermatologisk testet - Vegansk.****Anvendelse:***** - Anvendes på fugtet hud på kroppen - Masseres blidt på huden med cirkulære bevægelser - Hav ekstra fokus på tørre/udsatte områder - Skyl af med lunkent vand - Dup huden tør med et håndklæde - Afslut med en bodylotion f.eks. [B12 Body Lotion](/australian-bodycare-b12-body-lotion-200-ml.html) for optimal effekt.**Ingrediensliste:** Aqua/Water, Sodium Laureth Sulfate, Betaine, Coco-Betaine, Phenoxyethanol, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Citric Acid, Potassium Sorbate, Cyanocobalamin (B12 Vitamin), Allantoin, Zinc PCA, Saccharide Isomerate, Vegetable Oil, Tetrasodium Iminodisuccinate, Tocopherol, Sodium Citrate.

Prisanalyse

Body Wash med B12 - Til daglig fugt og næring — B12 Body Wash - daglig pleje, der renser, fugter og beroliger huden. - 200 ml / 1 stk. er på lager hos 7 af de forhandlere, vi følger. NiceHair DK har den laveste varepris på 102,22 kr.

Den næste forhandler med varen på lager er 17,73 kr. dyrere før fragt. Fragt og levering kan derfor have betydning for dit valg. Varepriserne hos forhandlere med varen på lager ligger mellem 102,22 kr. og 196 kr..

Hvordan ligger prisen?

Den laveste prisobservation i de seneste 90 dage er 85 kr., registreret . Den aktuelle pris på lager er 17,22 kr. højere. En tidligere pris er ikke en garanti for, at varen kan købes til samme pris igen.

Lagerstatus og tidligere tilbud

2 aktuelle tilbud er markeret som ikke på lager og indgår ikke i prissammenligningen ovenfor.

Vi har desuden ét tidligere tilbud, som ikke længere er aktivt. Det senest registrerede var 119,95 kr. hos Beautycos DK den . Tidligere tilbud indgår ikke i den aktuelle prissammenligning.

Laveste pris på lager
102,22 kr.
NiceHair DK
Forskel til næste forhandler
17,73 kr.
Australian Bodycare
Forhandlere med varen på lager
7

Sammenligningen omfatter de forhandlere, vi følger. Varepriserne er uden fragt. Lagerstatus bygger på forhandlernes oplysninger.

Sådan vurderer vi prisen

Vi sammenligner den laveste varepris fra hver forhandler med bekræftet lagerstatus og butikslink. Ukendt lagerstatus, udsolgte varer og tidligere tilbud holdes udenfor. Historiske sammenligninger bruger daterede prisobservationer fra de seneste 90 dage. Observationerne dokumenterer ikke daglig lagerstatus eller alle priser i perioden. Vi forudsiger ikke kommende prisfald.

Ofte stillede spørgsmål

4 spørgsmål

Hvilke aktive ingredienser indeholder B12 Body Wash?

B12 Body Wash indeholder B12-vitamin som styrker hudens barriere, Zinc PCA som balancerer olieproduktionen, Allantoin som beroligar huden, samt fugtgivende Betaine og Saccharide Isomerate.

Er B12 Body Wash velegnet til sensitiv hud?

Ja, den milde formel er udviklet til alle hudtyper inklusive sensitiv hud. Produktet er dermatologisk testet og renser skånsomt uden at forstyrre hudens naturlige balance.

Kan B12 Body Wash bruges dagligt?

Ja, den nærende formel er specielt udviklet til daglig brug. Den renser effektivt uden at udtørre huden og kan anvendes både morgen og aften efter behov.

Hvordan adskiller B12 Body Wash sig fra almindelig sæbe?

B12 Body Wash tilfører aktivt næring til huden med B12-vitamin og fugtgivende ingredienser, mens almindelig sæbe ofte kun renser. Den styrker hudens barriere og bevarar fugtbalancen i stedet for at udtørre.

Prisudvikling

Registrerede lavestepriser på Australian Bodycare Body Wash med B12 - Til daglig, uden fragt. Ved flere observationer samme dag viser vi dagens laveste registrerede pris.

Valgt periode: 90 dage. 15 dage med registrerede prisobservationer.

Laveste observation i perioden
85 kr.
Senest registrerede pris
102,22 kr.
19. oktober 2026
Ændring fra periodens start
−14,78 kr. (12,6 %)

Den laveste prisobservation i den valgte periode var 85 kr. den hos cocopanda.dk.

Ved periodens start var den senest kendte observation 117 kr. fra . Den bruges som udgangspunkt for grafen og ændringen, men er ikke en ny observation i perioden.

Se registrerede dagspriser (15)
Registrerede dagsminimummer for Australian Bodycare Body Wash med B12 - Til daglig · 90 dage. Dage uden nye observationer er ikke tilføjet. Forhandleren er knyttet til dagens valgte prisobservation.
Dato / forhandlerLaveste registrerede pris
nicehair.dk102,22 kr.
nicehair.dk97,46 kr.
shop.duft-natur.dk97,46 kr.
nicehair.dk102,22 kr.
nicehair.dk94,86 kr.
nicehair.dk102,22 kr.
nicehair.dk94,86 kr.
nicehair.dk102,22 kr.
cocopanda.dk85 kr.
cocopanda.dk94 kr.
nicehair.dk102,22 kr.
nicehair.dk96,16 kr.
nicehair.dk97,46 kr.
australian-bodycare.dk119,95 kr.
shop.duft-natur.dk110,46 kr.
Se hele den registrerede historik (27 dage)
Alle registrerede dagsminimummer for Australian Bodycare Body Wash med B12 - Til daglig, uafhængigt af den valgte grafperiode. Priser uden fragt; datoer i dansk tid.
Dato / forhandlerPris
nicehair.dk102,22 kr.
nicehair.dk97,46 kr.
shop.duft-natur.dk97,46 kr.
nicehair.dk102,22 kr.
nicehair.dk94,86 kr.
nicehair.dk102,22 kr.
nicehair.dk94,86 kr.
nicehair.dk102,22 kr.
cocopanda.dk85 kr.
cocopanda.dk94 kr.
nicehair.dk102,22 kr.
nicehair.dk96,16 kr.
nicehair.dk97,46 kr.
australian-bodycare.dk119,95 kr.
shop.duft-natur.dk110,46 kr.
cocopanda.dk117 kr.
made4men.dk108,71 kr.
made4men.dk115,96 kr.
nicehair.dk102,22 kr.
nicehair.dk97,46 kr.
made4men.dk108,71 kr.
nicehair.dk97,46 kr.
nicehair.dk102,22 kr.
nicehair.dk89,96 kr.
nicehair.dk102,22 kr.
nicehair.dk116,96 kr.
australian-bodycare.dk119,95 kr.
Om prishistorikken

Dagen følger dansk tid. Vi bevarer den laveste registrerede pris fra hver dag og den tilhørende forhandler. Ved samme pris bruger vi den seneste observation. Intradagstigninger vises derfor ikke. Historikken omfatter registrerede lavestepriser, ikke hver forhandlers fulde prishistorik. Lagerstatus på observationstidspunktet er ikke dokumenteret her. En dagsdato uden observation er ikke det samme som en uændret eller tilgængelig pris. Den aktuelle pris på lager vises separat og ændrer ikke historikken.

Butikkernes prishistorik indlæses, når du nærmer dig grafen.

Prisagent

Få besked, når prisen på Australian Bodycare Body Wash med B12 - Til daglig falder

Vælg en ønskepris, så giver vi dig besked på e-mail, når Australian Bodycare Body Wash med B12 - Til daglig kan købes til den pris eller mindre hos en af de forhandlere, vi følger.

Lige nu er den laveste pris 102 kr hos NiceHair DK, og 7 forhandlere har varen på lager. Vi forudsiger ikke prisfald, men med en prisagent behøver du ikke selv holde øje med prisen.

  • · Gratis og uden konto
  • · Priserne opdateres dagligt fra de forhandlere, vi følger
  • · Én e-mail, når prisen er nået – ingen nyhedsbreve
Giv mig besked, når prisen er

Gratis og uden konto. Vi bruger kun din e-mail til denne prisagent og deler den ikke med andre. Privatlivspolitik

Vi opdaterer priser og lagerstatus dagligt fra de forhandlere, vi følger.