Gå til hovedindhold
ASICS Road 2in1 7 Inch Shorts Str. L Grøn Herre

ASICS Road 2in1 7 Inch Shorts Str. L Grøn Herre

ASICSSportstøjEAN: 4571633996924
16 % under normalprisen

Billigste pris lige nu: 401 kr hos Løbeshop DK. Historisk lavpris: 349 kr (juli 2026). Prisen er faldet 20 % den seneste måned.

Se pris på ASICS Road 2in1 7 Inch Shorts Str. L Grøn Herre

1 tilbud fra dansk forhandler. Pris lige nu: 401 kr.
Løbeshop DK logo
Løbeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
På lagerNy vare
-20%401 kr
Før 500 kr
ASICS Road 2in1 7 Inch Shorts Str. L Grøn Herre billede

ASICS Road 2in1 7 Inch Shorts Str. L Grøn Herre

Asics Road 2in1 7 Inch Shorts er designet til løbere, der ønsker en kombination af komfort, støtte og bevægelsesfrihed. De ydre shorts er lette og luftige, mens de indre kompressionsshorts giver en tæt og støttende pasform, der reducerer muskelvibrationer. Materialet er svedtransporterende og hurtigtørrende, hvilket sikrer, at du forbliver tør og komfortabel under hele din træning. Den justerbare linning giver en personlig pasform, mens refleksdetaljer øger synligheden i svagt lys. Perfekte til både korte og lange løbeture.

EAN: 4571633996924Varenr.: 359832

Priser opdateret

Prisoversigt

Tilbuddet på ASICS Road 2in1 7 Inch Shorts Str. L Grøn Herre lige nu. Tabellen viser pris, rabat og forventet leveringstid.

Prisoversigt — tilbuddet på ASICS Road 2in1 7 Inch Shorts Str. L Grøn Herre. Tabellen viser pris, rabat og forventet leveringstid.
#ForhandlerPrisLagerLeveringHandling
1Løbeshop DK401 krPå lagerKøb

Om produktet

Pris og forhandlere lige nu

Produktet sælges lige nu af 1 dansk forhandler, Løbeshop DK, til 401 kr. Forhandleren har Trustpilot-score 4,6 og E-mærket webshop. Den laveste pris, PriceTracker har målt, er 349 kr. Produktet hører til kategorien Sportstøj.

Er prisen god lige nu?

Den nuværende pris på 401 kr er 16 % under normalprisen (479 kr). Det er et godt tilbud sammenlignet med, hvad produktet normalt koster. Se hele prisudviklingen.

Beskrivelse

Fra forhandleren Løbeshop DK:
Asics Road 2in1 7 Inch Shorts er designet til løbere, der ønsker en kombination af komfort, støtte og bevægelsesfrihed. De ydre shorts er lette og luftige, mens de indre kompressionsshorts giver en tæt og støttende pasform, der reducerer muskelvibrationer. Materialet er svedtransporterende og hurtigtørrende, hvilket sikrer, at du forbliver tør og komfortabel under hele din træning. Den justerbare linning giver en personlig pasform, mens refleksdetaljer øger synligheden i svagt lys. Perfekte til både korte og lange løbeture.

Specifikationer

Producent
ASICS
Størrelse
Str. L
Artikelnummer (MPN)
2011D246-020

Prisudvikling og prishistorik

Laveste
349 kr
Normalpris
479 kr
Lige nu
401 kr

PriceTracker har fulgt prisen på ASICS Road 2in1 7 Inch Shorts Str. L Grøn Herre i 48 dage. Laveste pris i perioden er 349 kr (registreret d. 28. juli 2026), højeste er 500 kr og normalprisen (den tidsvægtede gennemsnitspris) er 479 kr.

Den nuværende pris på 401 kr er 16% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 15% den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 6 prisændringer for ASICS Road 2in1 7 Inch Shorts Str. L Grøn Herre. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 6 prisændringer for ASICS Road 2in1 7 Inch Shorts Str. L Grøn Herre de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. aug.401 kr25 kr (6%)
21. aug.426 kr8 kr (2%)
20. aug.434 kr66 kr (13%)
1. aug.500 kr151 kr (43%)
28. jul.349 kr151 kr (30%)
8. jul.500 kr

Spar mere

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Se vores guides: pristjek på tværs af butikker, rabatkoder og cashback, prismatch og prisgaranti og automatisk prisovervågning med OpenClaw.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret