Gå til hovedindhold
Schiedel pmsa50 helisoleret 30° bøjning - ø150

Schiedel pmsa50 helisoleret 30° bøjning - ø150

SchiedelBrændeovneEAN: 4051921768056
3.550 kr
1 forhandler
· Ny vare

Billigste pris lige nu: 3.550 kr hos Homeshop DK. Historisk lavpris: 2.460 kr (marts 2026).

Se pris på Schiedel pmsa50 helisoleret 30° bøjning - ø150

1 tilbud fra dansk forhandler. Pris lige nu: 3550 kr.
Homeshop DK logo
Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
På lagerNy vare
3.550 kr
Schiedel pmsa50 helisoleret 30° bøjning - ø150 billede

Schiedel pmsa50 helisoleret 30° bøjning - ø150

Schiedel pmsa50 helisoleret 30° bøjning - ø150 Schiedel Permeter Air 50 leveres som et dobbeltisoleret stålskorsten system med en indvendig foring af syrefast, rustfrit stål og en ydre kappe af varmgalvaniseret, pulverlakeret stål. Inderrøret er fastgjort til yderkappen i toppen, hvilket tillader fri nedadgående udvidelse ved høje temperaturer og eliminerer behovet for at tage højde for længdeudvidelse. Systemet er hurtigt og nemt at installere og inkluderer indvendig og udvendig isolering.

EAN: 4051921768056Varenr.: 2431904

Priser opdateret

Prisoversigt

Tilbuddet på Schiedel pmsa50 helisoleret 30° bøjning - ø150 lige nu. Tabellen viser pris, rabat og forventet leveringstid.

Prisoversigt — tilbuddet på Schiedel pmsa50 helisoleret 30° bøjning - ø150. Tabellen viser pris, rabat og forventet leveringstid.
#ForhandlerPrisLagerLeveringHandling
1Homeshop DK3.550 krPå lagerKøb

Om produktet

Pris og forhandlere lige nu

Produktet sælges lige nu af 1 dansk forhandler, Homeshop DK, til 3.550 kr. Forhandleren har Trustpilot-score 4,6 og E-mærket webshop. Den laveste pris, PriceTracker har målt, er 2.460 kr. Produktet hører til kategorien Brændeovne.

Beskrivelse

Fra forhandleren Homeshop DK:
Schiedel pmsa50 helisoleret 30° bøjning - ø150 Schiedel Permeter Air 50 leveres som et dobbeltisoleret stålskorsten system med en indvendig foring af syrefast, rustfrit stål og en ydre kappe af varmgalvaniseret, pulverlakeret stål. Inderrøret er fastgjort til yderkappen i toppen, hvilket tillader fri nedadgående udvidelse ved høje temperaturer og eliminerer behovet for at tage højde for længdeudvidelse. Systemet er hurtigt og nemt at installere og inkluderer indvendig og udvendig isolering...

Specifikationer

Producent
Schiedel
Artikelnummer (MPN)
157194

Prisudvikling og prishistorik

Laveste
2.460 kr
Normalpris
3.506 kr
Lige nu
3.550 kr

PriceTracker har fulgt prisen på Schiedel pmsa50 helisoleret 30° bøjning - ø150 i 175 dage. Laveste pris i perioden er 2.460 kr (registreret d. 9. marts 2026), højeste er 3.550 kr og normalprisen (den tidsvægtede gennemsnitspris) er 3.506 kr.

Den nuværende pris på 3.550 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 2 prisændringer for Schiedel pmsa50 helisoleret 30° bøjning - ø150. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 2 prisændringer for Schiedel pmsa50 helisoleret 30° bøjning - ø150 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. mar.3.550 kr1.090 kr (44%)
9. mar.2.460 kr

Spar mere

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Se vores guides: pristjek på tværs af butikker, rabatkoder og cashback, prismatch og prisgaranti og automatisk prisovervågning med OpenClaw.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret