Gå til hovedindhold
Chanel Ombre Essentielle eye shadow 240 Brun Fauve

Chanel Ombre Essentielle eye shadow 240 Brun Fauve

ChanelMakeupEAN: 3145891812404

Billigste pris lige nu: 322 kr hos Proshop DK. Historisk lavpris: 290 kr (august 2026).

Se pris på Chanel Ombre Essentielle eye shadow 240 Brun Fauve

1 tilbud fra dansk forhandler. Pris lige nu: 322 kr.
Proshop DK logo
Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ikke på lagerNy vare
322 kr
Chanel Ombre Essentielle eye shadow 240 Brun Fauve billede

Chanel Ombre Essentielle eye shadow 240 Brun Fauve

Læg en intens farve på øjenlågene, understreg øjnene med en grafisk eyeliner eller fremhæv brynene med et strejf af en fremtrædende farve: CHANEL har designet en øjenskygge med OMBRE ESSENTIELLE, der kan bruges på 3 forskellige måder - enten alene eller oven på hinanden - for at skabe flere forskellige makeuplooks. En ultra-blød, let og sanselig pudderkonsistens, hvis formel er beriget med salvieolie, der giver komfort og holdbarhed i op til 8 timer*. Farven glider let hen over det ønskede øjenområde med et enkelt strøg. Øjenskyggen blendes perfekt med øjenlåget og skaber en second skin-effekt. En ny serie med 14 moderne nuancer, der kombinerer nogle af Husets mest ikoniske farver, genfortolket af Cécile Paravina, med modige nye nuancer. Matte, satinerede og metalliske finishes giver kreativiteten frit løb. Den ikoniske æske, hvis elegance ikke kan efterlignes, med de to smukke graverede C'er, åbner med et stort spejl og tre applikatorer, der har forskellige funktioner: en hvid skumapplikator til at lægge øjenskygge med, en børste med syntetiske hår og to mundstykker med en skrå eyelinerbørste til præcis definition og en anden børste til at blende med.

EAN: 3145891812404Varenr.: 3506086

Priser opdateret

Prisoversigt

Tilbuddet på Chanel Ombre Essentielle eye shadow 240 Brun Fauve lige nu. Tabellen viser pris, rabat og forventet leveringstid.

Prisoversigt — tilbuddet på Chanel Ombre Essentielle eye shadow 240 Brun Fauve. Tabellen viser pris, rabat og forventet leveringstid.
#ForhandlerPrisLagerLeveringHandling
1Proshop DK322 krIkke på lagerKøb

Om produktet

Pris og forhandlere lige nu

Produktet sælges lige nu af 1 dansk forhandler, Proshop DK, til 322 kr. Forhandleren har Trustpilot-score 4,3 og E-mærket webshop. Den laveste pris, PriceTracker har målt, er 290 kr. Produktet hører til kategorien Makeup.

Beskrivelse

Fra forhandleren Proshop DK:
Læg en intens farve på øjenlågene, understreg øjnene med en grafisk eyeliner eller fremhæv brynene med et strejf af en fremtrædende farve: CHANEL har designet en øjenskygge med OMBRE ESSENTIELLE, der kan bruges på 3 forskellige måder - enten alene eller oven på hinanden - for at skabe flere forskellige makeuplooks. En ultra-blød, let og sanselig pudderkonsistens, hvis formel er beriget med salvieolie, der giver komfort og holdbarhed i op til 8 timer*. Farven glider let hen over det ønskede øjenområde med et enkelt strøg. Øjenskyggen blendes perfekt med øjenlåget og skaber en second skin-effekt. En ny serie med 14 moderne nuancer, der kombinerer nogle af Husets mest ikoniske farver, genfortolket af Cécile Paravina, med modige nye nuancer. Matte, satinerede og metalliske finishes giver kreativiteten frit løb. Den ikoniske æske, hvis elegance ikke kan efterlignes, med de to smukke graverede C'er, åbner med et stort spejl og tre applikatorer, der har forskellige funktioner: en hvid skumapplikator til at lægge øjenskygge med, en børste med syntetiske hår og to mundstykker med en skrå eyelinerbørste til præcis definition og en anden børste til at blende med.

Specifikationer

Producent
Chanel
Artikelnummer (MPN)
3145891812404

Prisudvikling og prishistorik

PriceTracker har fulgt prisen på Chanel Ombre Essentielle eye shadow 240 Brun Fauve i 3 dage. Den nuværende pris er 322 kr.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 2 prisændringer for Chanel Ombre Essentielle eye shadow 240 Brun Fauve. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 2 prisændringer for Chanel Ombre Essentielle eye shadow 240 Brun Fauve de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. aug.322 kr32 kr (11%)
27. aug.290 kr

Spar mere

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Se vores guides: pristjek på tværs af butikker, rabatkoder og cashback, prismatch og prisgaranti og automatisk prisovervågning med OpenClaw.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret