Gå til hovedindhold
Nike Metcon 10 Str. 41 Hvid Dame

Nike Metcon 10 Str. 41 Hvid Dame

NikeSkoEAN: 0198959361485
Tæt på normalprisen

Billigste pris lige nu: 989 kr hos Løbeshop DK. Historisk lavpris: 801 kr (august 2026). Prisen er faldet 6 % den seneste måned.

Se pris på Nike Metcon 10 Str. 41 Hvid Dame

1 tilbud fra dansk forhandler. Pris lige nu: 989 kr.
Løbeshop DK logo
Løbeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
På lagerNy vare
-6%989 kr
Før 1.049 kr
Nike Metcon 10 Str. 41 Hvid Dame billede

Nike Metcon 10 Str. 41 Hvid Dame

Nike Metcon 10 er en stabil og slidstærk træningssko, udviklet til funktionel træning, styrketræning og højintensive workouts, hvor kontrol og holdbarhed er afgørende. Skoen er bygget til at give et solidt fundament ved tunge løft og samtidig klare eksplosive bevægelser som hop, sprint og retningsskift. Konstruktionen er robust og fokuseret på stabilitet gennem hele foden, hvilket giver en sikker og kontrolleret fornemmelse under træning. Overdelen er designet til at modstå slid fra gentagne bevægelser og rebklatring, mens sålens opbygning understøtter et fast og stabilt afsæt. Nike Metcon 10 henvender sig til atleter og fitnessudøvere, der stiller høje krav til deres udstyr og ønsker en træningssko, der kan bruges til mange typer workouts i boksen eller fitnesscenteret.

EAN: 0198959361485Varenr.: 376016

Priser opdateret

Prisoversigt

Tilbuddet på Nike Metcon 10 Str. 41 Hvid Dame lige nu. Tabellen viser pris, rabat og forventet leveringstid.

Prisoversigt — tilbuddet på Nike Metcon 10 Str. 41 Hvid Dame. Tabellen viser pris, rabat og forventet leveringstid.
#ForhandlerPrisLagerLeveringHandling
1Løbeshop DK989 krPå lagerKøb

Om produktet

Pris og forhandlere lige nu

Produktet sælges lige nu af 1 dansk forhandler, Løbeshop DK, til 989 kr. Forhandleren har Trustpilot-score 4,6 og E-mærket webshop. Den laveste pris, PriceTracker har målt, er 801 kr. Produktet hører til kategorien Sko.

Er prisen god lige nu?

Den nuværende pris på 989 kr ligger tæt på normalprisen (1.034 kr). Se hele prisudviklingen.

Opret en prisagent og få besked ved prisfald

Beskrivelse

Fra forhandleren Løbeshop DK:
Nike Metcon 10 er en stabil og slidstærk træningssko, udviklet til funktionel træning, styrketræning og højintensive workouts, hvor kontrol og holdbarhed er afgørende. Skoen er bygget til at give et solidt fundament ved tunge løft og samtidig klare eksplosive bevægelser som hop, sprint og retningsskift. Konstruktionen er robust og fokuseret på stabilitet gennem hele foden, hvilket giver en sikker og kontrolleret fornemmelse under træning. Overdelen er designet til at modstå slid fra gentagne bevægelser og rebklatring, mens sålens opbygning understøtter et fast og stabilt afsæt. Nike Metcon 10 henvender sig til atleter og fitnessudøvere, der stiller høje krav til deres udstyr og ønsker en træningssko, der kan bruges til mange typer workouts i boksen eller fitnesscenteret.

Specifikationer

Producent
Nike
Størrelse
Str. 41
Artikelnummer (MPN)
HQ2620-102

Prisudvikling og prishistorik

Laveste
801 kr
Normalpris
1.034 kr
Lige nu
989 kr

PriceTracker har fulgt prisen på Nike Metcon 10 Str. 41 Hvid Dame i 33 dage. Laveste pris i perioden er 801 kr (registreret d. 20. august 2026), højeste er 1.049 kr og normalprisen (den tidsvægtede gennemsnitspris) er 1.034 kr.

Den nuværende pris på 989 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 23% den seneste måned. Der er registreret 1 prisfald og 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 3 prisændringer for Nike Metcon 10 Str. 41 Hvid Dame. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 3 prisændringer for Nike Metcon 10 Str. 41 Hvid Dame de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
21. aug.989 kr188 kr (23%)
20. aug.801 kr248 kr (24%)
24. jul.1.049 kr

Spar mere

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Se vores guides: pristjek på tværs af butikker, rabatkoder og cashback, prismatch og prisgaranti og automatisk prisovervågning med OpenClaw.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret