Gå til hovedindhold
Tree Hut Pink Hibiscus Shea Sugar Scrub 510 g

Tree Hut Pink Hibiscus Shea Sugar Scrub 510 g

Tree HutBad og kropEAN: 0075371002588
Tæt på normalprisen

Billigste pris lige nu: 69 kr hos NiceHair DK. Historisk lavpris: 63 kr (august 2026).

Se pris på Tree Hut Pink Hibiscus Shea Sugar Scrub 510 g

1 tilbud fra dansk forhandler. Pris lige nu: 69 kr.
NiceHair DK logo
NiceHair DK
TrustScore 5 ud af 54,6
På lagerNy vare
-57%69 kr
Før 159 kr
Tree Hut Pink Hibiscus Shea Sugar Scrub 510 g billede

Tree Hut Pink Hibiscus Shea Sugar Scrub 510 g

Youngblood Loose Mineral Rice Powder er et ikke-udtørrende, helt naturligt olieabsorberende setting powder af rispulver og majsstivelse, blandet med rige næringsmineraler. Sæt foundation eller fjern glans i løbet af dagen med Loose Mineral Rice Powder, en revolutionerende, olieabsorberende pudder, der passer perfekt sammen med Youngbloods signatur Loose Mineral Foundation. Påfør efter primeren for at forberede huden til påføring af Loose Mineral Foundation, og påfør igen efter for at sætte din foundation, så du får et langtidsholdbart, airbrushed resultatet. Den fikserer makeup, fjerner glans og mindsker synligheden af porer og fine linjer for at skabe en fejlfri, langtidsholdbar mat finish. **Fordele:** - Setting powder - Fejlfri og langtidsholdbar makeup - Lavet af rispulver og majsstivelse - Absorberer olie uden at udtørre huden - Smuk, mat finish der varer hele dagen - Påføres efter primer for optimal forberedelse - Sætter makeup med airbrushed resultat - Eliminerer glans og synlighed af porer - Perfekt til en mat finish **Anvendelse:** - Påføres før Loose Mineral Foundation for at prime huden og efter Loose eller Liquid Mineral Foundation for at sætte makeuppen - Kan bruges alene for en let matterende effekt - PRO TIP: Brug den til at minimere porer, fine linjer og til at bløde et vildt makeuplook op. **Ingrediensliste:** * Mica * Oryza Sativa (Rice) Starch * Zea Mays (Corn) Starch * Zinc Stearate * Octyldodecyl Stearoyl Stearate * Silica * Tocopherol * Camellia Oleifera (Green Tea) Leaf Extract * Caprylic/Capric Triglyceride * Water/Aqua * Stearic Acid * Lonicera Caprifolium (Honeysuckle) Flower Extract * Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract * Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil. MAY CONTAIN (+/-): Titanium Dioxide (CI 77891) * Iron Oxides (CI 77491 * CI 77492 * CI 77499).

EAN: 0075371002588Varenr.: 123848

Priser opdateret

Prisoversigt

Tilbuddet på Tree Hut Pink Hibiscus Shea Sugar Scrub 510 g lige nu. Tabellen viser pris, rabat og forventet leveringstid.

Prisoversigt — tilbuddet på Tree Hut Pink Hibiscus Shea Sugar Scrub 510 g. Tabellen viser pris, rabat og forventet leveringstid.
#ForhandlerPrisLagerLeveringHandling
1NiceHair DK69 krPå lagerKøb

Om produktet

Pris og forhandlere lige nu

Produktet sælges lige nu af 1 dansk forhandler, NiceHair DK, til 69 kr. Forhandleren har Trustpilot-score 4,6. Den laveste pris, PriceTracker har målt, er 63 kr. Produktet hører til kategorien Bad og krop.

Er prisen god lige nu?

Den nuværende pris på 69 kr ligger tæt på normalprisen (71 kr). Se hele prisudviklingen.

Opret en prisagent og få besked ved prisfald

Beskrivelse

Fra forhandleren NiceHair DK:
Youngblood Loose Mineral Rice Powder er et ikke-udtørrende, helt naturligt olieabsorberende setting powder af rispulver og majsstivelse, blandet med rige næringsmineraler. Sæt foundation eller fjern glans i løbet af dagen med Loose Mineral Rice Powder, en revolutionerende, olieabsorberende pudder, der passer perfekt sammen med Youngbloods signatur Loose Mineral Foundation. Påfør efter primeren for at forberede huden til påføring af Loose Mineral Foundation, og påfør igen efter for at sætte din foundation, så du får et langtidsholdbart, airbrushed resultatet. Den fikserer makeup, fjerner glans og mindsker synligheden af porer og fine linjer for at skabe en fejlfri, langtidsholdbar mat finish. **Fordele:** - Setting powder - Fejlfri og langtidsholdbar makeup - Lavet af rispulver og majsstivelse - Absorberer olie uden at udtørre huden - Smuk, mat finish der varer hele dagen - Påføres efter primer for optimal forberedelse - Sætter makeup med airbrushed resultat - Eliminerer glans og synlighed af porer - Perfekt til en mat finish **Anvendelse:** - Påføres før Loose Mineral Foundation for at prime huden og efter Loose eller Liquid Mineral Foundation for at sætte makeuppen - Kan bruges alene for en let matterende effekt - PRO TIP: Brug den til at minimere porer, fine linjer og til at bløde et vildt makeuplook op. **Ingrediensliste:** * Mica * Oryza Sativa (Rice) Starch * Zea Mays (Corn) Starch * Zinc Stearate * Octyldodecyl Stearoyl Stearate * Silica * Tocopherol * Camellia Oleifera (Green Tea) Leaf Extract * Caprylic/Capric Triglyceride * Water/Aqua * Stearic Acid * Lonicera Caprifolium (Honeysuckle) Flower Extract * Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract * Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil. MAY CONTAIN (+/-): Titanium Dioxide (CI 77891) * Iron Oxides (CI 77491 * CI 77492 * CI 77499).

Specifikationer

Producent
Tree Hut

Prisudvikling og prishistorik

Laveste
63,6 kr
Normalpris
71 kr
Lige nu
69 kr

PriceTracker har fulgt prisen på Tree Hut Pink Hibiscus Shea Sugar Scrub 510 g i 181 dage. Laveste pris i perioden er 63,6 kr (registreret d. 14. maj 2026), højeste er 99 kr og normalprisen (den tidsvægtede gennemsnitspris) er 71 kr.

Den nuværende pris på 69 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 11 prisændringer for Tree Hut Pink Hibiscus Shea Sugar Scrub 510 g. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 11 prisændringer for Tree Hut Pink Hibiscus Shea Sugar Scrub 510 g de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. aug.69 kr5,4 kr (8%)
7. aug.63,6 kr5,4 kr (8%)
1. jul.69 kr5,4 kr (8%)
5. jun.63,6 kr5,4 kr (8%)
4. jun.69 kr5,4 kr (8%)
31. maj63,6 kr35,4 kr (36%)
30. maj99 kr35,4 kr (56%)
14. maj63,6 kr5,4 kr (8%)
24. mar.69 kr26 kr (27%)
21. mar.95 kr25,04 kr (36%)

Spar mere

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Se vores guides: pristjek på tværs af butikker, rabatkoder og cashback, prismatch og prisgaranti og automatisk prisovervågning med OpenClaw.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret